Hakkımızda

Ahmad Tea , dört kuşak boyunca çay yetiştirme ve harmanlama ile deneyim kazanmış bir İngiliz aile şirketidir. İngiltere’de günlük yaşamın kalbi olan çay içme alışkanlığı ile en iyi kalite çayı yetiştirmek için yola çıktı.

Ahmad Tea, İngiltere’de kurulduğunda, insanların her gün hoşlanabileceği ayrıcalıklı bir sıcak içecek arzuladıklarını hissetti. İlk ekim alanlarının ve ortaklarının seçimi, ilk harman ve hatta erken paketleme yöntemi bu gereksinimi karşılamaya yönelik duyulanan bağlılıktandır. Güzel ve değişik hediye paketleri, zarif kavanozlar ve göz alıcı küçük çay kutularını kullanarak, yani çayı değişik şekillerde sunarak önemini vurgulayan ilk şirketlerden biridir.

Kuşaklar boyunca gelişen bilgi birikimlerinin uygulamaya geçmesi sonucunda ilk İngiliz ürünü Ahmad Tea piyasaya 1986 yılında sürüldü. Yıllar geçtikçe ve ünü artıp piyasada yaygınlaşınca, dünya insanlarının genelinde çay içme arzusunun basit bir ferahlamadan çok eğlenceli, unutulmaz ve tatmin edici bir deneyim haline geldiğini gördü. Çayın kalitesinin kısa sürede uluslararası platformda onaylanması ve takdir edilmesiyle birlikte alan genişlemeye başladı. Şu an altı kıta üzerinde bulunan 70 ülkeye Ahmad Tea çayları ihraç edilmektedir.

Ahmad Tea’nin ilk kurulduğu günlerde bir yöneticisi, “Evde içmeyeceğim çayı asla satmam” diyere söz vermiştir. Bu reddetme sadece en iyi kalite çayın kabul edildiğinin göstergesidir. “En iyi kalite çay” anlayışı ilk olarak çayın aroması, tadı, rengi, yoğunluğunu kapsamaktadır ama aynı zamanda şekilleri, harmanlanması ve paketlenmesini de içermektedir. “En iyi kalite çay” anlayışı çeşnicilere yol göstermeye devam etmekte ve tüm şirket çalışanlarına ilham vermektedir.

Bir aile şirketi olarak devam eden Ahmad Tea dünya genelinde çaylarının kalitesi ve kurulduğu vizyona sadık kalmasıyla tanınmaktadır.