Çay Üretim Süreci

Ortaklık
Çayın son kalitesi , tohumlamadan, toprağa, iklime, yetiştirme esnasında gösterilen ilgiye, hasatın zamanlamasına ve bütün bunların doğru şekilde biraraya getirilmesine bağlıdır.
Üreticilerle yıllardır kurduğumuz ortaklıklar sayesinde, her üreticinin kullandığı teknikleri en ince detayına kadar gözlemleyerek oluşturduğumuz metodlar sayesinde çay konusunda çok detaylı bilgiye sahip olduk. Uzun vadeli ortaklıklara verdiğimiz önem, ürünümüzün kalitesinin devamlı en üst düzeyde kalmasını sağlıyor.

Bu ortaklıklar, üretimin en iyi kısımlarının bizim için ayrılmasını sağlayarak gerekli önerileri uygulatmamıza izin verir. Örneğin, vakumlu paket uygulamamız sayesinde çayımız, özelliklerini uzun süre koruyabilmektedir.

BAKIM

Çayın bahçeden tesislerimize ulaşmasını sağlayan uzun yolculuğun her adımında kontroller ve tadımlar yapılarak kalitenin en üst düzeyde kalması sağlanır.
 
Bu yolculuk sırasında biz sadece her adımı takip etmekle kalmayıp, sürekli tadımlar ile kaliteyi kontrol altında tutarız. Vakumlu paketleme uygulamasının öncüsü olan bizler, üreticilerimizden tesislerimize kadar çayın kalitesini ve özelliklerini koruyoruz. Şu anda %65 oranında çay stoğumuz bu teknikle ulaştırılmaktadır ve bu oran dengimiz olan şirketler içinde en yüksek orandır.

Bu tür yatırımlar, hem üreticilerimize sağladığımız desteğin, hem de sizin çay keyfinizi artırmak için yaptığımız düzenli çalışmaların bir örneğidir.

BECERİ

Çayımızdan aldığınız keyif, üretim esnasında bizim üretimimize gösterdiğimiz özen ve harmanlama tekniklerinin en iyi şekilde birleştirilmesine bağlıdır. “Kendi evimde içmeyeceğim bir çayı satışa çıkarmam” – Genel Müdürümüzün belirttiği bu basit ama çok önemli kalite düsturu sayesinde kalite şirketimizin her adımında en önemli yön göstericimiz olmuştur. Kendisi çok yetenekli bir çay uzmanıdır ve düzenli olarak tadımlarda aktif rol alarak yaratıcılığını kullanarak sizlere değişik tatlar sunar. Üst yönetimin bu titiz ilgisi şirketimizin standartlarının en üst seviyede tutulmasına ve kaliteden asla ödün verilmemesine yardımcı olur. Yıllar içinde pekçok değişikliğe rağmen Ahmad Çay Markası orijinal kalitesine, rengine, aromasına ve kokusuna sadık kalarak sizlerin güvenine ve tercihinize layık olmuştur.

Bu kalite ve tutarlılık, ortaklık kurduğumuz üreticilerle başlayarak, gözetimimiz altında üretimin her adımında devam eder. Bu titizlik sayesinde Ahmad Çay’ın tecrübeli tadımcıları tüm yeteneklerini ve tecrübelerini kullanarak çok çeşitli fakat kaliteli yeni tatlar yaratmaktadırlar.
Bu kalite, titizlik ve yetenek sayesinde çayımız, dalından sizin demliğinize yaptığı uzun yolculukta kalitesini korumaktadır.
AHMAD TEA TÜRKİYE