Hikayemiz - Dünyanın En Seçkin Çaylarının Mirası

Ahmad Tea, dört nesil çay harmanlama ve tatma deneyimine dayanan, İngiltere merkezli bir aile işletmesidir. En iyi çayın tutkusu üzerine kurulan, İngiltere'nin ve ötesindeki günlük yaşamın kalbinde çay içme komutlarının bulunduğu eşsiz yere adanmıştır.

Şirket İngiltere'de kurulduğunda, insanların her gün çıkarılabilecek istisnai bir infüzyon istediklerini hissettik. İlk plantasyonlarımız ve ortaklarımız, ilk harmanlama ve tatma ve hatta erken ambalajımızın seçilmesi, hepsi bu ihtiyacı karşılamaya yönelik bir taahhüt tarafından yönlendirildi. Bu doğrultuda, çayın değerini vurgulayan, güzel hediyelik paketler, enfes teneke kutular ve büyüleyici caddelere sunan ilk şirketlerden biriyiz.

Yıllar geçtikçe, itibarımız ve erişimimiz yayıldıkça, dünyanın her yerindeki insanların bu arzuyu, sadece ferahlıktan çok daha fazlası olan, ancak keyifli, akılda kalıcı ve tatmin edici bir deneyim olan bir fincan çay için paylaştığı açık bir şekilde anlaşıldı.

Genel Müdürümüz Ahmad Tea'nin hayatında, “Evde içmeyeceğim bir şey satmayacağım” sözünü vermiştir. Bu, en iyi çaylardan başka bir şey kabul etmeyi reddetmiştir - öncelikle bunların lezzetleri, aroması, gücü ve kıvamı bakımından. Tadımcılarımıza rehberlik etmeye ve tüm şirketimize ilham vermeye devam ediyor.

Ahmad Tea, dünyanın dört bir yanındaki çaylarının kalitesiyle ünlüdür ve onu kurmuş olan vizyona bağlı olarak bir aile şirketi olmayı sürdürmektedir.

Keşfetmek için ilerleyin

1657

Çay, Garraway’in Coffee House'unda İngiltere'de ilk kez bir sağlık içecek olarak satılmaktadır.

1840

Bedford'dan Anna Duchess, “Afternoon Tea” nı tanıtır - bu da kalıcı bir İngilizce Ritüeli haline gelir.

1903

The first tea bag is created when Thomas Sullivan, a New York tea merchant, started to send samples of tea to his customers in small silken bags.

1951

Şirket, Asya'daki Gilan il çay üretim bölgesinden dökme çay üretiyor ve çay Orta Asya'da satılıyor.

1986

4 nesil çay bilgisi ve tecrübesi üzerine çalışan Ahmad Tea, İngiltere, Hampshire'da bir ofis ve fabrika açar.

1989

Talep yavaş yavaş büyüdükçe, üretim Hampshire'daki daha büyük bir alana taşındı.
Ahmad Tea ihracat pazarı, Doğu Avrupa genelinde ağırlıklı olarak çay içme ülkelerini kapsayacak şekilde büyüyor.

1998

Ahmad Tea, Buzlu Çay ve Yeşil Çay çeşitlerini piyasaya sundu.

2000

Ahmad Tea, Asya'nın en önde gelen 5 çay markasından biri oldu.

2003

2003 yılında, Ahmad Tea, İngiltere'deki çay hediye piyasasının çoğunluğuna sahip.
Ahmad Tea is available in 68 countries worldwide.

2010

Ahmad Tea, bu kadar popüler bir ülke haline geldi ve dünya çapında 78'den fazla ülkede piyasaya çıktı.

2017

Ahmad Tea ilk 5 uluslararası bir çay markası haline geldi ve bir aile şirketi olarak büyümeye devam ediyor, ürün karışımlarını genişletiyor ve dünya çapında 80'den fazla ülkede en yüksek kalitedeki ürünleri koruyor.